Ultrakobiece: Szpilki

Szpilki to seksowne wykończenie stylizacji. Stały się najbardziej pożądanym obuwiem na świecie, chętnie noszonym przez kobiety chcące nadać swojemu wyglądowi szyku, gracji i kobiecości. 

To rodzaj obuwia na wysokim, cienko zakończonym obcasie, często z noskiem w szpic. W wielu językach szpilki to po prostu „siletto”, czyli sztylet. Bezsprzecznie, są to najbardziej estetyczne pantofle damskie. Ich wysoki obcas wyszczupla kostkę i eksponuje łydkę, a spiczaste zakończenie noska dodatkowo optycznie wysmukla nogi.

Historia szpilek sięga lat 20. XX wieku. Od tego czasu nieprzerwanie cieszą się popularnością wśród kobiet i uwielbieniem mężczyzn. Przyjmuje się, że ojcem szpilek jest Roger Vivier, francuski projektant tworzący m.in. dla Christiana Diora. W latach 50. ubiegłego stulecia Vivier wyrzeźbił czółenka na 10-centymetrowych, cienkich obcasach, które stały się najseksowniejszym obuwiem świata, pożadanym prze miliony kobiet do dziś.

Jak poprawnie nosić szpilki? Mimo pięknego wyglądu szpilki nie należą do butów, które można określić mianem wygodnych. Dlatego bardzo ważne jest, by postawić na naturalną skórę i dobre wyprofilowanie przy wyborze tego typu obuwia. Chodząc w szpilkach, ciężar ciała powinien być równomiernie rozłożony, a nie przeniesiony jedynie na górną część stopy. Jeśli nigdy wcześniej nie nosiłaś szpilek, nie wybieraj od razu tych na 10-centymetrowych obcasach. Stopniowo przyswajaj stopy do coraz wyższych obcasów, trenuj poprawny chód w domu przed lustrem. Nosząc szpilki poruszaj się z lekkością, miej zawsze wyprostowaną postawę, stawiaj małe kroki i nie zginaj kolan podczas ruchu. Zastosowanie się do tych prostych reguł sprawi, że będziesz wyglądać zgrabnie i elegancko.