Typy sylwetek: Klepsydra

Od zarania dziejów sylwetka Klepsydry stanowiła symbol kobiecości z uwagi na kształtne ciało i proporcje. Określana często jako sylwetka idealna, wymarzony typ figury. Co wyróżnia taką sylwetkę? Należy zaznaczyć, że Klepsydra, inaczej nazywana literą X, nie jest wcale sylwetką małą (często spotykany rozmiar to 40-42). Wyróżnikami Klepsydry są:

  • sylwetka pełna na górze, dosyć szerokie ramiona, pełny biust,
  • szczupła, krótka talia z wyraźnie zaznaczonym wcięciem,
  • pełne biodra,
  • obfita pupa, oraz
  • często masywne, rozbudowane uda.

Atutem sylwetki Klepsydry są zachowane proporcje między górnymi i dolnymi partiami ciała. Kobiece kształty i proporcje niewątpliwie wyróżniają ten typ figury, dlatego te atuty powinny być uwidocznione odpowiednim ubiorem. Jeśli prezentujesz ten typ sylwetki, noś dopasowane rzeczy, które podkreślą Twoje krągłości i będą wydłużać tułów. Pomyśl o ołówkowych spódnicach, dopasowanych marynarkach i sukienkach bez ramiączek. Wybieraj takie bluzki i T-shirty, które są dopasowane w pasie, z głębokim wycięciem pod szyją (dekolt w serek). Nie zapominaj o eksponowaniu takich części ciała, które są zawsze najszczuplejsze tj. szyja, talia, nadgarstki, kostki poniżej łydek czy miejsca tuż pod kolanami. Unikaj rzucających się w oczy ozdób oraz nadmiaru tkanin, które dodają ciężaru i objętości w szerszych miejscach sylwetki. Staraj się za każdym razem optycznie „rozciągnąć” ciało. Zrezygnuj z pasków i innych elementów przecinających tułów przez środek; szukaj takich ubrań, które ściągają w talii.

Pamiętaj, że kartą przetargową Klepsydry jest obnoszenie się ze swoją kobiecością. Klepsydra od wieków jest synonimem kobiecego piękna. Bądź z tego dumna.